Giyotin Pencere

Kullanıldığı alanın yarattığı imkana ve evin genel mimarisine bağlı olarak kullanılan pencere türleri de değişiklik gösterir. Giyotin pencere ise hem estetik açıdan ortaya çıkardıkları modern görüntü hem de genel işlevsel yapıları sebebiyle yoğun olarak tercih edilir, daha çok eski eser restorasyonlarında kullandığımız ve üretiminde uzman olduğumuz pencerelerdir.

Giyotin pencereler, yukarı ya da aşağı yöne doğru hareket ettirilerek açılan pencerelerdir ancak günümüz teknolojisi ile artık istenilen kanat “vasistas” açılarak temizlik kolaylığı sağlanabilmektedir. Düşey sürme pencere tipleri olarak da bilinen giyotin pencereler, kullanım açısından da büyük avantaj sağlar. Sağladıkları bu avantajlar aşağıda verildiği şekilde örneklendirilebilir:

  • Aşağı yukarı hareket ettirilerek açılması, odadaki diğer dekorasyonu etkilemesini engeller. Standart pencere tasarımları özellikle pencere kanadı önündeki nesneleri etkilerken giyotin pencere modellerinde bu tür sorunlar bulunmaz.
  • Her kanadın ağırlığına göre özel olarak ithal edilen balans mekanizmaları ile kanat sereni istenilen konumda durabilmekte, bu sayede istenilen havalandırma boşluğu bırakılabilmektedir. Bu ise hem hava sirkülasyonu hem de temizlik açısından avantaj sağlar.
  • Kanatların aynı zamanda vasistas konuma getirilme imkanı bulunur. Bu da temizliği doğrudan kolaylaştıran bir diğer özellik olarak görülür.
  • Daha verimli bir iç mekan havalandırması sağlar. Özellikle aşırı rüzgar sebebiyle ortaya çıkan kanat vurulması durumu bu sayede ortadan kalkar.
  • Kullanılan ithal balans yayları 16-26 mm çapında olup 50 kg ağırlığa kadar kanat taşıma kapasitesine sahiptir. Özel olarak kullandığımız ithal fırça, conta ve profil detayları sayesinde giyotin pencerelerde karşılaşılan izolasyon problemleri tamamen çözülmüştür.
  • Perde kullanımını kolay hale getirir. Pencereyi açmak için perdeleri çekmek, yıpratmak gerekmez.
  • Özellikle çocuklu evler açısından daha güvenilirdir. Klasik pencerelerde var olan riskleri ortadan kaldırır. Aşağı ya da yukarı sürülebilmesi ise çocukların sarkmalarını önler.

Giyotin Pencere Fiyatları 

Giyotin pencere fiyatları, özelliklerine ve kullanılan malzemeye bağlı olarak değişiklik gösterir. Pencere mekanizmalarında kullanılacak vasistas özelliği veya cam üzerinde tercih edilen karolaj uygulaması fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Giyotin pencere fiyatları konusunda en doğru yönlendirme ise beklenti, evin mimarisi ve kullanılacak malzeme belirlendikten sonra sunulur. Bu sayede minimum maliyetle maksimum verime sahip bir çalışma elde edilmesi sağlanır.

 

Giyotin Pencere Sistemleri 

Giyotin pencere sistemleri, bünyesinde birçok özellik bulundurur. Örneğin; pencere kanatları istenilen seviyede bırakılabilir. Bununla birlikte kullanılan aksesuara ve sisteme bağlı olarak kanat ağırlık kaldırma kapasitesi 50 kg’a kadar çıkarılabilir.

Kullanıcının isteğine bağlı olarak giyotin pencere sistemleri kanatlarının biri ya da ikisi hareketli yapılabilir. Bununla birlikte her iki kanatın vasistas konuma getirilmesi de sağlanabilir. Özellikle giyotin pencerelerde temizlik açısından var olan endişeler bu özellikle ortadan kaldırılmış olunur.

Sistemlerde özel kilitleme sistemi bulunur. Bu anahtarlıklı kilitleme sistemi ise dışarıdan açılması engeller. Yani zannedildiği gibi bu pencereler dışarıdan açılamaz. Bu sayede iç mekanın güvenli kalması sağlanır.

 

Giyotin Pencere Nedir? 

Düşey pencere sistemleri olarak da adlandırılan giyotin pencere modelleri, özellikle pencerelerin açılma imkanının bulunmadığı dar alanlarda, mutfak, çatı katı ve banyolarda yoğun olarak tercih edilir. Eve estetik açıdan da değer kazandıran bu pencere sistemleri, dikey sürme sistemleri sayesinde içeriye girecek havanın miktarını dengeler. Daha sağlıklı bir hava sirkülasyonu sağlar. Bu sayede hem bireylerin hem de iç mekanda bulunan nesnelerin güvende kalması sağlanır.

Giyotin pencere sistemlerinde çeşitli renk ve yapılar bulunur. Bu sayede hem iç mekanın tarzına hem de dekorasyonuna uygun bir görüntü elde edilmesi sağlanır.

Giyotin pencerelerin klasik pencere yapısına göre daha güvenli oldukları bilinir. Özel kilitli yapıları sayesinde pencereler dışarıdan açılamaz. Ayrıca pencere kanadı istenilen yerde bırakılabilir.

PeriodPWF
PeriodPollux
PeriodPellet