Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Period Mimarlık sektördeki başarılı yolculuğuna 1989 yılında, Maçka’daki mimari bürosunda restorasyon projeleri üreterek başlamış ve pek çok önemli binaların rölöve ve restorasyon projelerine imza atmıştır.

1994 yılına kadar bu hedefte devam eden Period Mimarlık, kendi bünyesine Period Ahşap İşleri Atelyesi’ni de katarak uygulamaya yönelik çalışmalarına başlamıştır. Bu şekilde ahşap binanın; doğru malzeme, özgün detay ve kaliteli işçilikle yapılabilmesini sağlamıştır.

2004 yılında, yeni bir yapılanmayla Sancaktepe’deki 5000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında üst düzey teknoloji kullanarak endüstriyel ahşap pencere üretimine PeriodPWF markası ile başlamıştır. Pencere sektörüne bu şekilde katılan Period Mimarlık, bu üretim bandıyla Türkiye’nin ilkleri arasındadır.

2010 yılında ise yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda ahşap pencerede evrim niteliğinde değerlendirilen ve Türkiye’de sadece Period Mimarlık tarafından üretilen PeriodPollux’u hayata geçirmiştir. Kanat serenini 56 mm’ye kadar incelten ve pencerenin sahip olduğu cam yüzeyini genişleten PeriodPollux, kullanıcılarına daha fazla ışık ve manzara imkanı sunarken bir çok mimar için de projelerin gözdesi haline gelmiştir.

2013 yılında yenilikçi ve çevreci kimliğini koruyarak yoluna devam eden Period Mimarlık, fabrika atıklarının değerlendirilmesi amacıyla PeriodPellet markasını oluşturmuştur. Üretimden arta kalan talaşların sıkıştırılması ile oluşan ahşap pelletler ısı enerjisi sektörüne büyük fayda sağlamaktadır. Hiçbir katkı maddesi içermeyen, duman yapmayan bu yakıtın doğru soba ve kazanlarda kullanıldığında çıkardığı ısı enerjisi 5000 kcal’ye kadar çıkmaktadır.

Period Mimarlık üretim bandında sahip olduğu 5 eksen CNC tezgahı ile projelerdeki bir çok 3 boyutlu zorlu üretime imkan sağlamaktadır.

Sancaktepe’deki fabrikasında üretimine devam eden Period Mimarlık, restorasyon ve pencere üretimi dışında;
 

AHŞAP KEPENK VE STOR, KIŞ BAHÇESI, PERGOLA, RABITA DÖŞEME, TEAK DECK DÖŞEME

üretiminlerine devam etmektedir.

 
PeriodPWF
PeriodPollux
PeriodPellet