Katlanır Kapı Sistemleri

Katlanır kapı sistemleri, özellikle geniş açıklıklarda alanlarda yaygın olarak tercih edilen, balkon, teras ve bahçe gibi dışa açılan ve iç mekanı dışarı ile buluşturan ve bütünleştiren yerler için ideal çözümlerden biridir. Bu tip katlanır sistemler özellikle restoran ve kafelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Özel eşiksiz detay sayesinden geniş açıklıklarda iki mekanı bir araya getirmek bu şekilde oldukça pratik bir hale gelmiştir.

Sistemi aktif hale getiren tek bir açılır kanat mevcuttur, bunun dışında bulunan diğer kanatlar birbiri üstüne katlanarak bir noktada buluşur ve dilediğiniz açıklığa kavuşmanızı sağlar. Bu sayede herhangi bir bölüntüye maruz kalmadan dışarıya ulaşabilir ve daha çok manzara ve ışıktan faydalanabilirsiniz.

Farklı açıklıklara göre kanat adetleri değişmektedir. Minimum 3 kanat, maksimum 7 kanat olarak tasarlanan sistemlerin isteğe göre değişken kombinasyonlarda katlanma alternatifleri vardır. Kanatların standart olarak taşıma kapasitesi 80 kg olup, genişlik ölçüsü 1000 mm, yükseklik ölçüsü ise 2350 mm olarak verilmektedir. Bu standartlar kanat adetlerini ve oluşacak dikey profilleri de belirlemektedir.

Standart olarak eşikli profiller ile sunulan sistemler, şantiyede gerekli detayların çözülmesi halinde alt raylar zemine gömülerek eşiksiz bir profil detayına dönüşebilmektedir. Ev, işletme ya da farklı alanlarda tercih edilebilen katlanır kapı sistemleri tüm mekanlarda kullanabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır.

Katlanır kapı sistemlerinin fiyatlarını belirleyen etkenlerden bazıları mevcutta bulunan açıklığın ölçüsü ve bununla beraber kaç adet kanat ile sistemin meydana geleceğidir. Kullanılacak ağaç cinsi ve cam konfigürasyonu da fiyatı etkileyen diğer faktörler arasında yer almaktadır.

PeriodPWF
PeriodPollux
PeriodPellet