PeriodPellet

PeriodPellet

PeriodPellet tamamen doğal atıklardan oluşturulmuş, katkısız ve kuru ağaç parçaları içeren bir yakıt türüdür. Ağaç talaşının sıkıştırılmasıyla oluşan ve doğal biçimde yanan pelet, özellikle son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz bir ürün olup karbon salınımı adına son derece önemli bir konudur. Bu sebeple ateş yakma gerektiren etkinliklerde karbon salınımı düşük tutuşturucular kullanmak doğa adına son derece faydalı olacaktır. PeriodPellet emülsiyon düzeyi çok düşük olduğundan çevreye zararlı gazlar üretmez ve geriye atık bırakmaz. PeriodPellet avantajlarıyla ilgili şu hususlara değinmek mümkündür;

 1. Son Derece Ekonomik Bir Üründür

Diğer tutuşturucu malzemelere oranla doğada kolay bulunabilir olması sebebiyle son derece uygun fiyatlara satılabilen bu ürün tutuşturucu malzemelerde ekonomiye önem veren kullanıcılar için son derece doğru bir seçimdir. İçerisinde bulunan ağaç talaşları doğal ve katkısız olduğundan dolayı verimlilik düzeyi çok yüksektir.

 1. Isıtıcı Özelliğe Sahiptir

Bu malzemenin en önemli özelliği kolay ve uzun süre yanabiliyor olmasıdır. Özellikle kamp gibi etkinliklerde istenilen bu durum için pelet malzemesi oldukça etkili bir çözüm olmaktadır.

 1. Kolay Tutuşabilmektedir

Bu malzemenin belirgin özelliklerinden bir tanesi kolay tutuşma özelliğidir. Ağaç talaşından oluşan bu malzeme ateş yakma adına bulunabilecek en kolay yollardan bir tanesidir. Bu sebeple pek çok kişi tarafından bu ürün son zamanların trendleri arasında yer almaktadır.

 1. Öz Kaynaklardan Üretilmektedir

Period olarak çevreye ve geri dönüşüme verdiğimiz önemi de simgeleyen PeriodPellet, fabrikamızdaki üretimden çıkan ağaç talaşlarının geri dönüşümü ile meydana gelmektedir, tamamen öz kaynaklarımızı kullanarak oluşturduğumuz bir üründür.

 1. Çevre Dostudur

Son zamanlarda dünyamızın en temel problemlerinden bir tanesi karbon salınımıdır. Pelet malzemesi tutuşturucu olarak çevre adına minimum zarar ile maksimum verimlilik üretmektedir. Bu sebeple çevreyi de korumak adına bu ürün sıklıkla tavsiye edilmektedir. Üretimdeki içerik doğallığı ve kullanım kolaylığı ile kullanıcıların fosil kaynaklı yakıtlara bağlı kalmadan, hesaplı ve çevreye duyarlı bir şekilde ısınmalarını sağlar.

PeriodPellet başlıca özellikleri;

 • Tamamen doğal, katkısız ahşap talaşından oluşmaktadır.
 • Pelet kazanları, sobaları ve mangallarında kullanılır.
 • Çap: 6 mm
 • Yoğunluk > 1.12 kg/dm3
 • Ortalama ısı enerjisi: 5 kWh/kg
 • Ortalama nem oranı: 10%
 
PeriodPWF
PeriodPollux
PeriodPellet