Üretim

PWF Ahşap Pencere ve Kapı Sistemleri’nin teknik anlamda sahip olduğu özellikler ve üretim süreci;

PeriodPWF’de Ahşap Pencere ve Kapı Sistemleri üretimine ilk önce doğru ve kaliteli tomruk seçimi ile başlanır. Seçilen bu tomruklar freze kesim yapılarak çeşitli ebatlarda boyutlanır ve kurutma işlemi için fırınlanmaya verilir. Çam ve benzeri ağaç türlerinde kurutma sonrası emprenye işlemi uygulanarak su ve ağaç kurtları gibi zarar verebilecek etkenlerden korunması sağlanır.

Kurutma işleminin ardından bu taslak ağaçlar fabrikamızda 3 kat lamine edilerek preslenir ve blok profillere dönüştürülür. Laminasyon sırasında ağacın gövdesinde bulanan lif kanalları birbirine ters çevrilerek yapıştırılır, bu sayede üretilen doğramanın zamanla çalışarak dönmesi engellenmiş olur. Bu aşamaya getirilen lamine ağaçlar kalibre edildikten sonra makinelerde istenilen boyutlara getirilir ve profilleri çekilir. Boyutlandırılan ahşaplar poliüretan esaslı özel tutkallarla toplama makinesinde 90 derece köşe birleşimi sağlanarak toplanır ve bu sayede aşırı yüklere karşı dayanıklı hale gelir. Köşe birleşimi yapılan doğramalar ithal su bazlı boyalar ile renklendirilerek dış etkenlere karşı koruma altına alınır ve istenilen çalışma sistemine göre uygun ithal mekanizma ile donatılır.

Üretilen pencerelerde ısı, su ve ses izolasyonuna karşı EPDM fitil kullanılmaktadır, ayrıca kullanılan alüminyum damlalık sayesinde yağmur sularının doğrama dışına tahliyesi sağlanır. Pencerelerde kullanılan cam çift cam olup ahşap çıtalara gizli çivi atmak suretiyle sabitlenir. Çevre dostu PWF Ahşap Pencere ve Kapı Sistemleri; farklı fonksiyonel çözümleri, dayanıklı konstrüksiyonu, özel aksesuarları ve zengin renk seçenekleriyle kullanıcıya estetik görüntü, uzun kullanım süresi ve enerji tasarrufu ile kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.

 

PERIODPWF ÜRÜN SERİLERİ

PeriodPWF
PeriodPollux
PeriodPellet